Yazı

Freescan UE Pro ile Hidroeletrik Santralinde Pelton Türbinlerinin 3 Boyutlu Kalite Kontrolü

Freescan UE Pro ile Hidroeletrik Santralinde Pelton Türbinlerinin 3 Boyutlu Kalite Kontrolü

Pelton Türbini hidroelektrik enerji santrallerinin ana unsurlarından biridir. Karmaşık geometrili bu devasal parçaların kalite kontrolü için Shining3D Freescan UE Pro en optimum çözümdür. Freescan UE Pro’da hızlı tarama modu ile zaman tasarrufu, cihaza entegre fotogrametri özelliği ile de yüksek doğruluk elde edersiniz.

Freescan UE Pro_3 Boyutlu Tarama_Shining 3D_Hidroelektrik Santrali_1

Fotogrametri; Fotoğraflama yaparak markerları hafızaya alır ve daha doğru bir tarama gerçekleştirmemizi sağlar. Shining 3D teknoloji ile geliştirilen patentli fotogrametri barları ile hacimsel doğruluğu arttırır.

Freescan UE Pro_3 Boyutlu Tarama_Shining 3D_Hidroelektrik Santrali_Fotogrametri_3

Freescan UE Pro da normal taramada 0,02mm doğruluğa sahipken fotogrometri özelliği devreye girdiğinde 1 metre ve üzerindeki parçaların taramasında her metre başına max 0,015mm doğruluk göstermektedir. Bu sayede daha doğru bir tarama gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca pelton türbinleri gibi büyük boyutlu nesneleri hızlı bir şekilde taramak için 13 çapraz lazer çizgisi, ayrıntıları taramak için yeni geliştirilen  5 paralel lazer çizgisi ve derin delikler için tek lazer çizgisi ile 3 boyutlu taramalarınızı hızlı ve kusursuz bir şekilde yapabilirsiniz.

3D Tarama ile Kalite Kontrol ve Tersine Mühendisliği Nasıl Öğrenirim

Mitalon müşterilerinin teknik kabiliyetini arttırılarak 3D tarama cihazının etkin bir şekilde kullanmasını sağlar ve müşterilerinin teknik destek ihtiyacında yanında olmayı garanti eder.

Tersine Mühendislik ve 3D tarama ile ilgili daha fazla bilgi için;

www.mitalon.com

info@mitalon.com

https://www.linkedin.com/company/mitalon-innovative-engineering-manufacturing-industry-and-trade-ltd-company/