3 Boyutlu Tarama Hizmeti

3 boyutlu tarama nedir?

Şekli ve görünümü hakkında veri toplamak istenilen fiziksel nesnenin 3 boyutlu tarama cihazları ile analiz ederek sayısal verilere dönüştürülmesi işlemidir. İşlem sonucunda toplanan sayısal veriler nokta bulutundan oluşur (STL)

Oluşturulan nokta bulutu ile ;

Boyutsal ölçüm kontrolü , taranılan nesnenin tersine mühendislik işlemleri  ve 3 boyutlu modeller(CAD) oluşturmak için kullanılabilir.

Ayrıca tarama sonrası oluşturulan nokta bulutu ile 3 boyutlu yazıcılardan direk parça üretimi yapılabilir.

Mitalon, yüksek hassasiyetli ve tekrarlanabilir Shining3D tarama cihazları ile ister atölyeniz de tezgah veya fikstür üzerinde isterseniz parçaları Mitalon tarama atölyesine göndererek sizlere yüksek teknolojiyle 3 boyutlu tarama hizmeti vermektedir.

Freescan UE El Tipi 3 Boyutlu Tarama Cihazları ile Yüksek hassasiyetle detayları kayıpsız olarak sayısal verilere dönüştürebilirsiniz.

3D Tarama 1

Shining 3D Optimscan 5M ile Örnek Bir tarama

3D Tarama 2

Shining 3D Freescan UE ile her boyutta obje tarayabilirsiniz.

Örnek olarak aşağıdaki örnekler de Kamyon Kupası ve deniz motoru pervanesi , Freescan UE 7 el tipi tarama cihazımız ile tarandıktan sonra nokta bulutu STL formatında oluşturulmuştur sonrasında nokta bulutu Mitalon mühendislik ekibi tarafından yüzey örülerek ile 3 boyutlu modelleme (CAD Data)  çalışması yapılmıştır.

Tecrübeli mühendislik ekiplerimiz tarafından ; tersine mühendislik çalışmaları için Geomagic Design X , katı modelleme için Solidworks , yüzey örme çalışmaları için Tebis programları kullanılmaktadır.

3D Tarama 3
3D Tarama Modelleme 1

Kalıp ve Döküm Parça Tarama Örnekleri

Freescan UE el tipi tarama cihazlarımız ile 0.02mm hassasiyet ile kalıp ve döküm parçalarınızı 3 boyutlu taramalarını atölyenizde hatta tezgah üzerinde yapabilirsiniz.

3 Boyutlu tarama ile Döküm kalıplarınızın talaş payını ve parça üzerindeki atıklığı tespit edebilirsiniz bu sayede CAM programlarınızı optimize ederek zamandan tasarruf ederek tezgah çalışma süresini kısaltarak hem maliyet kazancı elde edersiniz hem de kalitenizi iyileştirirsiniz.

 

3D Tarama 6
3D Tarama 5
3D Tarama 4

Araç – Pikap  3 Boyutlu Tarama Örnekleri

3D Araç ve pikap taramalarınızı Freescan el tipi tarayıcılar ile hızlı ve kayıpsız olarak yapabiliriz. Tarama sonucu oluşan nokta bulutu (STL) datayı talep etmeniz durumunda uzman tasarım ekibimiz tarafından yüzey örme çalışmaları yapılarak istemiş olduğunuz aracın veya pikap’ın 3 boyutlu CAD modeli’ni elde edebilirsiniz. Bu CAD model üzerinde istenilen tasarım revizyonları veya iyileştirmeler yapılabilir.

Pikap Kabin 1
Pikap Kabin 2
Pikap Kabin 3

Fiyat teklifi ve Demo Talepleri için bize ulaşabilirsiniz.