High-Precision 3D Inspection Scanner

OptimScan-5M Plus Metrology 3D Tarayıcı

High-Precision 3D Inspection Scanner

OptimScan-5M Plus Metrology 3D Tarayıcı

Shining3D Optim Scan 5M Plus
Yüksek Çözünürlük

Optim 5M Plus, yüksek çözünürlüklü, yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli dijital mavi ışık projeksiyon modülü kullanır, ışık kaynağı güçlü parazit önleme özelliğine sahiptir ve dış ortamın etkisini etkili bir şekilde önler.

Yüksek Hassasiyet

Referans noktaları optimizasyonu ile genel doğruluk 1 metre mesafe de 0,005 mm’dir. VDI/VDE 2634 Alman standartına göre doğruluk ölçümü yapılır.

Shining3D Optim Scan 5M Plus
Shining3D Optim Scan 5M Plus
Değiştirilebilir Lensler ile çoklu tarama aralığı ve  İşaretleyiciler (Marker) Kullanımı

Optimscan 5M Plus’da , daha detaylı tarama performansı sağlamak için odak lensleri değiştirilebilir. Farklı tarama aralıkları, manuel ayarlama olmaksızın aynı çalışma mesafesine sahiptir.

3 Boyutlu Taramalar da işaretleyiciler nesnenin referanslandırmasına ve 3 boyutlu koordinatlarını konumlandırmasını sağlar. Taramadan önce nesneye veya mümkün ise arka plana işaretçiler yerleştirilir.

Optimscan 5M Plus’da parametreler otomatik ayarlanır.

5M Plus optik tarama cihazı pozlaması ve parlaklığı taramada otomatik olarak ayarlar, bu da yansıtıcı nesneler için tarama performansını büyük ölçüde artırır.

CMM ile kompleks geometrili parçaların ölçülemeyen bölgeleri OptimScan-5M Plus ile ölçerek tam boyutlu ölçüm ve kontrol sağlanabilir

Optik tarama teknolojisinden dolayı taranacak nesnelerin parlak veya mat yüzeylerinin net ve detaylarının kayıpsız taranabilmesi için matlaştırıcı spray kullanılması gerekmektedir.

Savunma ve havacılık, üretim, ürün geliştirme, ve benzeri bir çok sektörde aşağıdaki alanlarda uygun maliyetli ve yüksek hassasiyetle uygulama yapabilirsiniz.

  • Ürün Geliştirme
  • Kalite Kontrol
  • Tersine Mühendislik
  • Hızlı Prototipleme

Shining3D Optim Scan 5M Plus
Shining3D Optim Scan 5M Plus
Tek tıkla entegrasyon modülü işlevi

Sistem, hizalama hatalarını etkili bir şekilde azaltan ve yüksek hassasiyetle yüksek kaliteli veriler elde eden “tek tıklamayla” otomatik işaretleyici hizalama modülünü ve GREC küresel sapma kontrol modülünü entegre eder.

TARAMA ALANI

400x300mm²/200x150mm²/100x75mm²

DOĞRULUK

0.015mm/0.01mm/0.005mm

NOKTA MESAFESİ

0.16mm/0.08mm/0.04mm

ÇÖZÜNÜRLÜK

2*5.0MP

IŞIK KAYNAĞI

Mavi Işık (LED)

TEK TARAMA HIZI

< 1.5 s

ÇIKTI FORMATLARI

.asc、.stl、.obj、 vb formatlar

ÇALIŞMA MESAFESİ

560 mm

ÇALIŞMA SICAKLIĞI

0 ~ 40℃

OptimScan 5M Plus Broşür

OptimScan Tanıtım Videoları

Fiyat teklifi ve Demo Talepleri için bize ulaşabilirsiniz.