Yazı

Shining3D Freescan Trak ile Fark Yaratan Teknoloji

Shining 3D Freescan Trak ile Fark Yaratan Teknoloji

SHINING 3D’nin en son teknolojisine dayanan optik izleyici, tarayıcı yapısının uzamsal konumunu gerçek zamanlı olarak yakalama yeteneğine sahiptir. Sistem, operatörün zaman alan işaretleyici yapıştırma sürecinden kurtulmasına yardımcı olur. Bu, orta ila büyük boyutlu nesnelerin 3 boyutlu verilerini metroloji düzeyinde doğrulukla elde etmeyi kolaylaştırır.

Yanlış ölçüm sonuçlarına yol açan deformasyon riski nedeniyle, elastik parçaların ölçümü için dokunsal ölçüm uygulanamaz. Bir optik koordinat ölçüm sistemi yardımıyla elastik parçaları Freescan Trak kolay bir şekilde taramasını gerçekleştirir.

İşaretçiler bir referans yapı sistemi oluşturmak için kullanılır. İzleyici veya parça, ölçüm sırasında serbestçe hareket ettirilebilir ve kullanıcıların dengesiz ortamlarda tarama yapmasına olanak tanır.

Shining3D Freescan Trak - 3 Boyutlu Tarama - Markersız 3 Boyutlu tarama

 

Metroloji düzeyinde hassas ölçüm yeteneğine sahiptir. Ölçüm Doğruluğu 0,03 mm, Çözünürlük 0,05 mm.

Freescan Trak’ ta Wireless teknolojisi bulunuyor. İzleyici(FreeTrak) ve tarayıcı(FreeScan Trak) arasında fiziksel kablo yok. Bağımsız çalışma modu ile taramalarınızı bağımsız yapabilirsiniz. Uyarlanabilir AIRMASTER ™ ‘teknolojisi ile bilgisayara veya optik izleyiciye kablosuz bağlantı yapılabilir.

Shining3D Freescan Trak - 3 Boyutlu Tarama - Markersız 3 Boyutlu tarama

 

Mitalon Size Ne Sunar?

Mitalon yukarıdaki maddeler halinde açıkladığımız faydaları kazanmanız için sizlere mühendislik hizmeti verir veya sizin bunları yapmanızı sağlayacak ekipmanları size sağlayabilir.

Freescan Trak Nedir?

SHINING 3D’nin en son teknolojisi ile üretilen optik izleyici, tarayıcı konumunu gerçek zamanlı olarak algılayarak taşınabilir, yüksek verimli , hassas ve güvenilir bir 3D tarama ve ölçüm çözümü sunar.

3 Boyutlu Tarayıcı yüksek teknolojisi sayesinde operatörün marker (işaretleyici) yapıştırma sürecinden kurtulmasına yardımcı olur ve bu şekilde maliyet ve süre optimizasyonu sağlar.

Bu cihaz ile , orta ila büyük boyutlu nesnelerin 3 boyutlu tarama verilerini metroloji düzeyinde doğrulukla elde etmeyi kolaylaştırır.

Havacılık, savunma sanayi, otomotiv, denizcilik,raylı sistemler ve enerji gibi endüstrilerde büyük ölçekli 3 boyutlu ölçüm dahil olmak üzere çeşitli statik ve dinamik uygulamalar için uygundur.

Kablosuz Kullanım Kolaylığı

Freescan Trak de kullanılanWireless teknolojisi ile İzleyici(FreeTrak) ve tarayıcı(FreeScan Trak) arasında fiziksel kablo yoktur, büyük nesneler rahat bir şekilde taranabilir.

Özellikleri
Shining3D Freescan Trak - 3 Boyutlu Tarama - Markersız 3 Boyutlu tarama
3D Tarama ile Kalite Kontrol ve Tersine Mühendisliği Nasıl Öğrenirim

Mitalon müşterilerinin teknik kabiliyetini arttırılarak 3D tarama cihazının etkin bir şekilde kullanmasını sağlar ve müşterilerinin teknik destek ihtiyacında yanında olmayı garanti eder.

Tersine Mühendislik ve 3D tarama ile ilgili daha fazla bilgi için;

www.mitalon.com

info@mitalon.com

https://www.linkedin.com/company/mitalon-innovative-engineering-manufacturing-industry-and-trade-ltd-company/