Yazı

Shining 3D Freescan Combo Metroloji Çözümü Mucizesiyle Tanışın

FREESCAN COMBO METROLOJİ ÇÖZÜMÜ MÜCİZESİYLE TANIŞIN

Mitalon, 3D dijitalleştirme ve 3D tarama için önde gelen küresel bir teknoloji sağlayıcısı olan SHINING 3D ile FreeScan UE serisi Metroloji 3D tarayıcılarını FreeScan Combo ile genişletiyor.

FreeScan Combo,  FreeScan serisinden metroloji sınıfı doğruluk, ince tarama ve yüksek hassasiyeti benimserken, daha da hafif ve daha kompakt bir tasarım sunar. 26 + 7 + 1 mavi lazer çizgilerine ve işaretleyici olmadan (markersız) kızılötesi tarama moduna sahiptir. Hız, çok yönlülük ve doğruluk göz önüne alındığında, bu yüksek performanslı 3D metroloji çözümü, metroloji sınıfı denetim, tersine mühendislik ve diğer uygulamalar gibi farklı tarama senaryolarının ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Shining 3D Freescan Combo 3 boyutlu tarayıcı

FreeScan Combo’nun başlıca özellikleri şunlardır:

Tarama hızı

FreeScan Combo, lazer tarama modunu kullanarak saniyede 1.860.000 nokta/s tarama hızına ve kızılötesi modu kullanarak saniyede 2.250.000 nokta/s hıza ulaşabilir. FreeScan Combo, Taramada saniyede çok miktarda nokta atarker 2634,3 mm’lik bir taramada VDI-VDE 0,02’e göre yüksek doğruluk sunar.

Shining3D Freescan Combo

Boyut

Bu metroloji sınıfı tarayıcı ergonomik ve kompakt bir tasarıma sahiptir. 193 mm boyutu, 63 mm × 53 mm × ağırlığı ve 620 g ağırlığı ile FreeScan Combo, kullanımı kolay ve çok yönlü bir tarayıcı olarak gelir.

Shining 3D Freescan Combo 3 boyutlu tarama hizmeti

Farklı tarama modları şunları içerir:

– Büyük boyutlu parçaların lazer tarama için uygun 26 lazer

– İnce ayrıntıları taramak için 7 paralel lazer lazer

– Tek lazer hattı delik gibi dar alanlardan 3D tarama verisi elde edebilir.

– Kızılötesi mod işaretleyiciler olmadan (markersız) tarama yapabilir

Sezgisel ve ücretsiz tarama yazılımı

FreeScan Combo kolay bir iş akışı, güçlü ve kullanıcı dostu bir yazılım sağlar. Yazılım, daha yaygın olarak kullanılan 3D inceleme ve tasarım yazılımına bağlantıları entegre ederek tarama verilerinin daha verimli bir şekilde içe aktarılmasını sağlar.

Shining3D FreeScan Combo, otomotiv , havacılık, uzay, demiryolu, ağır sanayi, kalıp imalatı, döküm ve dökümhane ,medikal dahil olmak üzere birçok imalat sektöründe metroloji düzeyinde hassas tarama, kalite ölçüm raporu, tersine mühendislik, eklemeli imalat ve diğer bir çok sektörde rahatlıkla kullanılabilir.