Yazı

Shining 3D Freescan UE İle Yat Sektöründe 3 Boyutlu Tarama ve Tersine Mühendislik

Yat Sektöründe 3 Boyutlu Tarama ve Tersine Mühendislik

Yat, yat kalıpları, modelleri ve bakım parçalarında. Freescan UE Pro kullanılarak 0,02mm’nin altındaki bir hassasiyetle 3 boyutlu taramasını yaptıktan sonra CAD datası mevcut değilse 3 boyutlu tarama yaptıktan sonra elde edilen nokta bulutu üzerinden tersine mühendislik yapılarak 3 boyutlu modellenmesiyle CAD data elde etmek veya mevcut bir CAD datanız var ise ölçüm kontrolü yapmak mümkündür.

3 Boyutlu Yat Tarama - Shining3D - Lazer Tarama - Mitalon

Yat Üreticileri Nasıl Fayda Sağlar

  • CAD data ile imalat süresi kısaltabilir.
  • Artık parametrik bir tasarıma sahip olunduğu için tasarım üzerinde revizyonlar yapılabilir.
  • Geomagic Control X yazılımıyla tedarikçinizden aldığınız yat kalıpları ve modellerinin 3 boyutlu ölçüm kontrolünü ister tedarikçinizde ister firmanızda yapabilirsiniz.
  • Geomagic Design X yazılımıyla tersine mühendislik modüllerinin sağladığı kolaylıkla 3 boyutlu taraması yapılan yat, yat kalıpları ve modellerinin çizimlerini daha kolay yapabilirsiniz.

Freescan UE Pro - 3D Tarama Hizmeti - Shining3D

Mitalon Size Nasıl Fayda Sağlar

Mitalon yukarıdaki maddeler halinde açıkladığımız faydaları kazanmanız için sizlere mühendislik hizmeti verir veya sizin bunları yapmanızı sağlayacak ekipmanları size sağlayabilir.

Freescan UE Pro Nedir?

FreeScan UE Pro Yüksek hassasiyetli metroloji düzeyinde doğruluk ve yüksek tarama hızı sayesinde büyük ölçekli iş parçaların 3 boyutlu taramasının kolayca yapılmasını sağlar.

Kullanım Kolaylığı

FreeScan UE Pro el tipi bir 3 boyutlu tarama cihazıdır ve hafif tasarımıyla mobil bir kullanıma uygundur. Kolay bir arayüz programına sahiptir ve öğrenmesi kolaydır.

Fotogrometri

Sahip olduğu fotogrametri özelliği sayesinde yüksek doğruluk garantisi sağlar ve büyük nesnelerin 3 boyutlu taranmasında önemli bir yere sahiptir. Lazer ve fotogrametrinin gücü FreeScan UE Pro’da bir arada bulunur.

Geniş Malzeme Uyarlamaları

3 boyutlu taraması yapılan siyah ve yüksek yansımalı yüzeylerin taranmasını destekler, tarama spreyi gereksinimini azaltır, daha verimli tarama işlemi sağlar.

3 farklı tarama modu

  • Büyük nesneleri hızlı bir şekilde taramak için 26 çapraz lazer çizgisi
  • İnce ayrıntıları taramak için 5 paralel lazer çizgisi

Yüksek çözünürlükte bölgesel HD tarama

3D Tarama ile Kalite Kontrol ve Tersine Mühendisliği Nasıl Öğrenirim

Mitalon müşterilerinin teknik kabiliyetini arttırılarak 3D tarama cihazının etkin bir şekilde kullanmasını sağlar ve müşterilerinin teknik destek ihtiyacında yanında olmayı garanti eder.

Tersine Mühendislik ve 3D tarama ile ilgili daha fazla bilgi için;

www.mitalon.com

info@mitalon.com