Yazı

Shining 3D Einscan HX ile Araç Koltuklarının 3 Boyutlu Taranması ile Üretimde Kolaylık ve Verimlilik Artışı

Shining 3D Einscan HX ile Araç Koltuklarının 3 Boyutlu Taranması ile Üretimde Kolaylık ve Verimlilik Artışı

Ergonomiye dayalı bir şirket CAD data oluşturmak için SHINING3D Einscan HX el tipi 3 boyutlu tarayıcısını ve koltuk kaplaması için tasarım verilerini tanımlamak için Solid edge’i kullandı, bu yazılım sonraki modifikasyonların hızlı ve verimli bir şekilde yapılmasını kolaylaştırdı.

Shining3D_Einscan-HX_Koltuk Tarama-1

Shining3D Einscan-Koltuk 3 Boyutlu Tarama-1

 

Ürün kullanıcıları satın aldıkları ürünlerin teknik özellikleriyle ilgilenmekle kalmaz, görsel açıdan görünüşüne de önem verir.

Ancak, çok az insan koltuk kaplamalarını tasarlamak için harcanan muazzam çabayı gerçekten biliyor. Artık, sürdürülebilir, özelleştirilebilir ve kolayca üretilebilen koltuk kaplamalarına yönelik artan trendle birlikte, üreticilerin 3 boyutlu tarama çözümlerine yönelmesi mantıklı geliyor.

Beijing LeaTech Co. Ltd. kendini 3 boyutlu teknolojisi ve ergonomiye adamıştır. Koltuklar için 3 boyutlu Yassı Dikiş Geliştirme Sistemini otomotiv koltukları, mobilyalar kompozit malzemeler ve dış mekân ürünlerinde kullanmaktadır. LeaTech iş akışlarını geliştirmek için SHINING3D EinScan  3 boyutlu tarama cihazını bünyesine kattı.

EinScan 3 Boyutlu Tarayıcı, manuel kalıplama işlemini ortadan kaldırır.

Koltuk kaplamaları üretimi sürekli olarak geliştirildi, ancak hala el yapımı desenler geleneğini sürdürüyor. Geleneksel koltuk kaplama tasarımı, resmi üretim için kullanılmadan önce en az 8 işlemden ve en az 3 tur görünüm onayından geçmelidir. Süreç birkaç gün ile birkaç hafta arasında sürebilir. Kısacası, el yapımı koltuk kaplama modeli prototiplere çok bağımlıdır ve pazara hızlı bir şekilde cevap veremez.

Shining3D_Einscan-HX_Koltuk Tarama-2

Shining3D Einscan Koltuk Tarama-2

 

Peki, bir üretici modern koltuk kaplamaları için kalıp oluşturma sürecini nasıl optimize eder?

LeaTech ve Shining3D, 3D dijital tarama teknolojisini kullanarak koltuk kaplama tasarımı için yeni bir çözüm oluşturmak üzere iş birliği yaptı. 3 Boyutlu Düzleştirme Dikiş Geliştirme Sistemi, koltuk kaplamalarının tasarımını ve geliştirmesini tamamlamak ve üretime sokmak için sadece 4 adıma ihtiyaç duyar.

Adım 1: 3D Tarama/3D Modeller

EinScan el tipi 3D tarayıcıyı ile 420*440 mm’lik geniş tarama aralığı ve 0,05 mm’ye kadar etkileyici yüksek çözünürlüğü sayesinde EinScan 3D tarayıcı, ince ayrıntılarda hızlı taramayı destekleyerek iş akışını hızlandırabilir ve model üretiminin verimliliğini artırabilir.

Shining3D Einscan Koltuk Tarama-3

Shining3D Einscan Koltuk Tarama-3

Adım 2: Dikişi Tanımlayın

Yüzey sınırını otomatik olarak ortadan kaldıran ve yumuşak yüzeylerin Geomagic Essentials’ta 3D model optimizasyonu ve kesme yüzeyi tanımı.

Shining3D_Einscan-HX_Koltuk 3 Boyutlu Tarama-4

Shining3D Einscan Koltuk Tarama-4

Adım3 : Otomatik 2B Model Açma

2 boyutlu kesilmiş parçaları hızla açın. Gerginliği ve kırışıklığı ortadan kaldırmak ve kesme şeklini optimize etmek için parametreleri ayarlayabilirsiniz.

Shining3D_Einscan-HX_Koltuk Tarama-5

Shining3D Einscan Koltuk Tarama-5

Adım 4: dxf çıktısı alın.

Sistem obj, stl, ply ve diğer formatları destekler ve ayrıca Solidworks, Siemens Nx, Catia, PRO/E ve diğer yazılım sistemleriyle uyumludur. Çıktı dxf kesim dosyasından sonra koltuk kaplamaları üretilebilir.

Shining3D_Einscan-HX_Koltuk 3 Boyutlu Tarama

Shining3D Einscan Koltuk Tarama-6

3D Yassı Dikiş Geliştirme, eksiksiz bir 3D modelden 2D kesilmiş sac açma çözümüne kadar. EinScan ile ürün geliştirme süresini hızlandırır.

Yukarıdaki resimlerin tümü LeaTech’tendir.

Mitalon Size Ne Sunar?

Mitalon yukarıdaki maddeler halinde açıkladığımız faydaları kazanmanız için sizlere mühendislik hizmeti verir veya sizin bunları yapmanızı sağlayacak ekipmanları size sağlayabilir.

Einscan HX Nedir?

Hibrit lazer ve LED ışık kaynakları ile tarama modu seçenekleri sunan EinScan HX  ile daha geniş nesneler tarayabilirsiniz.
Yüksek verimlilik ve güvenilir sonuç için Einscan HX

Kullanım Kolaylığı

EinScan HX  el tipi bir 3 boyutlu tarama cihazıdır ve hafif tasarımıyla mobil bir kullanıma uygundur. Kolay bir arayüz programına sahiptir ve öğrenmesi kolaydır.

Renkli Malzeme Uyarlamaları

EinScan HX 3 Boyutlu Tarayıcı’ya renk opsiyonu ekleyerek renkli dokuları doğru geometri ile yüksek bir verimle elde edebilirsiniz.

3D Tarama ile Kalite Kontrol ve Tersine Mühendisliği Nasıl Öğrenirim

Mitalon müşterilerinin teknik kabiliyetini arttırılarak 3D tarama cihazının etkin bir şekilde kullanmasını sağlar ve müşterilerinin teknik destek ihtiyacında yanında olmayı garanti eder.

Tersine Mühendislik ve 3D tarama ile ilgili daha fazla bilgi için;

www.mitalon.com

info@mitalon.com