Yazı

Shining 3D Freescan UE İle 3 Boyutlu Tarama Ve Hi̇zalama

Shining 3D Freescan UE İle 3 Boyutlu Tarama Ve Hi̇zalama

Shining 3D ailesinden metroloji sınıfındaki tarama cihazı FreeScan UE ile tarama işte bu kadar kolay… Mitalon olarak bu yazımızda bir nesnenin farklı açılardan taranması ve sonrasında bu dataların Freescan UE yazılımı ile kolay bir şekilde nasıl birbirine monte edileceğini anlatıyoruz.

Taranacak nesnelerin dış formlarından kaynaklı olarak tek seferde ve tek bir açıdan tüm detaylarını çıkartmak bazı durumlarda mümkün olmuyor. Bu gibi durumlarda farklı taramalar yaparak elde edilen nokta bulutlarını birbirine hassas bir şekilde hizalama yapılması gerekiyor. İşte Shining3D tarama cihazıyla ücretsiz gelen kullanımı kolay yazılımı ile hizalama birleştirme işlemini hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Kullanıcı dostu bu yazılım ile farklı metotlarda bu birleştirmeyi yapabilirsiniz. Aşağıda iki farklı birleştirme yöntemini sizlerle paylaşıyoruz.

Freescan UE ile 3D_Tarama ve Hizalama 1

Freescan UE ile 3D_Tarama ve Hizalama – 1

 

YÖNTEM-1

Bu yöntem de 2 farklı açıdan tarama yaparak 2 proje olarak kaydetmeliyiz ve ardından ortak işaretleyilerden (markerlardan) hizalayarak (Align ) birleştirip hassas bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu yöntem genelde hassas ölçülü ve detaylı parçalarda tercih edilir.

Shining3D Freescan UE ile 3D Tarama ve Hizalama

Freescan UE ile 3D_Tarama ve Hizalama – 2

YÖNTEM-2

Bu yöntem de 1. Yöntem gibi 2 proje olarak taramaya gerek kalmadan sadece tek seferde farklı açılardan tarama yaparak doğru sonuç elde edebilirsiniz. Bu yöntem genelde tek bir açıdan taranamayan ve ortak yüzeyler görülerek taranabilen parçalarda tercih edilir.

Shining3D Freescan UE ile Tarama ve Hizalama_Mitalon

Freescan UE ile 3D_Tarama ve Hizalama – 3

Ve iki yönteminde harika sonuç…

Freescan UE ile 3D_Tarama ve Hizalama - Mitalon3 Boyutlu Tarama Hizmeti 3 Boyutlu Ölçüm Hizmeti

Freescan UE ile 3D_Tarama ve Hizalama – 4

 

Mitalon ile çözüm bulun!

Shining 3D ile güzel sonuç elde edin!

3D Tarama ile Kalite Kontrol ve Tersine Mühendisliği Nasıl Öğrenirim

Mitalon müşterilerinin teknik kabiliyetini arttırılarak 3D tarama cihazının etkin bir şekilde kullanmasını sağlar ve müşterilerinin teknik destek ihtiyacında yanında olmayı garanti eder.

Tersine Mühendislik , tersine mühendislik yazılımları Geomagic Design X , 3 boyutlu kontol ölçüm yazılımı Geomagic Control X ve 3 Boyutlu Tarama Hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için;

www.mitalon.com

info@mitalon.com

Related Posts